logo-mini

بیوگرافی

مهدی محمدظاهری متولد 1358 شهرستان تویسرکان. دانش آموخته ارشد مدیریت MBA و نیز دوره تکمیلی DBA  از QAL لندن است.

    وی به واسطه زندگی در خانواده ای  فرهنگی، پیش از آنکه با خواندن و نوشتن آشنا شود، با نوشتن با قلم و مرکب آشنا بود. کلاس پنجم  ابتدایی موفق به در یافت  مدرک خوش انجمن خوشنویسان ایران شد. سال 1377 ممتاز گرفت و دوره های تکمیلی  نستعلیق را نزد استاد غلامحسین امیرخانی ادامه داد. شیفتگی منحنیهای متنوع و شورانگیز شکسته نستعلیق اورا به سمت استاد یدا… کابلی و شاگردی ایشان کشاند.  برگزاری نمایشگاههای متعدد در کشور و برخی کشورهای همسایه، او را با خلا ها و توانمندیهای فرم و رنگ بیشتر  آشنا کرد.

    وی از سال 1376 با توانمندیهای فرم و رنگ و اعجاز بوم و نقاشی آشنا شد. دوره های متعدد خطنگاری  و نمایشگاههای بسیار در دهه هفتاد و هشتاد، تجربه های زیادی برای وی به ارمغان آورد.

    همچنین با طی کردن دوره های فیلمسازی در انجمن سینمای جوانان، تجارب زیادی در سینما به دست آورد. ساخت بیش از 50 مستند و همکاری با شبکه های صدا و سیما از جمله کارهای وی به شمار می آید.

    آشنایی جدی مهدی محمدظاهری با موسیقی و شعر نیز، فضاهای تازه ای در چشم اندازهای هنری وی به وجود آورد که ماحصل آن بعدها در کارهای خطنگاریش به چشم میخورد. او از سال 93 تا 97 برگزاری کلیه نمایشگاهها و دوره های آموزشی خود را محدود کرد و صرفا به مطالعه و اکتشاف در آثار هنری پرداخت و پس از آن با رویکردی نو به توسعه و کسب تجارب جدید پرداخته است.

   مهدی محمدظاهری چندین سال به عنوان مشاور کسب و کارهای مجازی فعال بوده و استارت آپ های متعددی را نیز بنیانگذاری نموده است. همچنین مدیریت توسعه زیرساخت شرکت های نوآور ناحیه نوآوری دانشگاه شریف را نیز بر عهده دارد.

 وی در آثار جدید با رویکرد نوین خطنگاری به دنبال تلفیق فرمت های هنری با ظرفیت های رسانه­ های مدرن است.